PDIU partia e bashkimit të shqiptarëve pavarësisht fesë, moshës, etnisë
PDIU bën me dije se kandidatët e saj të zgjedhur bashkërisht me partnerët e tjerë të Aleancës për Shqipërinë Europiane për bashkitë e Peqinit, Konispolit, Rrogozhinës rezultojnë fitues.

Idrizi: Mbështetje rinisë dhe sipërmarrjeve të vogla, votoni nr. 34
Pas mbylljes së fushatës elektorale në të gjithë Shqipërinë, kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet vendosi të kalojë ditën e fundit përpara heshtjes zgjedhore, në dy aktivitete të ndryshme në kryeqytet. Z.Idrizi mori pjesë fillimisht në "Kupën Çamëria", më pas vizitoi Tregun Çam në qendër të kryeqytetit, ku u takua me bizneset e atyshme dhe u përshëndet nga kalimtarë të rastit.

PDIU dënon me ashpërsi dhunimin e djalit 16-vjeçar të kreut PDIU Delvinë
Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet dënon me ashpërsi ngjarjen e shëmtuar që ndodhi para pak minutash në Delvinë, ku një i afërm i kandidatit të Partisë Demokratike dhunoi djalin 16-vjeçar të kryetarit të PDIU-së në këtë qytet. PDIU i bën thirrje prokurorisë të kryejë veprimet e domosdoshme dhe të vendosi sa më shpejtë para drejtësisë autorin e ngjarjes.

Promovohet libri “Spastrimi etnik në Çamëri" i Nexhat Merxhushit
U zhvillua sot në Tiranë promovimi i librit "Spastrimi etnik në Çamëri: Unë, 9-vjeçari, që "bashkëpunova" me nazifashistët", me autor Nexhat Mergjyshin, i lindur dhe i rritur në Paramithi të Çamërisë. Autori Nexhat Mergjyshi u dekorua me titullin "Nderi i Çamërisë" nga Shoqata "Çamëria". Në fjalën e tij, ai shprehu mirënjohje për nderimin që iu bë dhe premtoi se do të vijonte të punonte pa u lodhur edhe në të ardhmen.

PDIU mbyll fushatën në mënyrë madhështore në Vlorë
Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet mbylli fushatën elektorale nga sheshi "Pavarësia" në Vlorë. Të pranishëm në takimin përmbyllës të fushatës në mbarë vendin ishin të gjithë deputetët e PDIU-së, drejtuesit e listave shumëemërore për këshilltarë në të gjitha bashkitë e vendit dhe mijëra mbështetës që kishin tejmbushur sheshin "Pavarësia".Diskuto programin

Jep kontributin tend per te permiresuar programin tone
Shkruaji Shpëtim Idrizit

Komuniko direkt me kryetarin e PDIU
Ide për fushatën

Per te ndertuar nje te ardhme me te mire